Date: 19th Oct 2018
L&DCC is not responsible for Third Party websites

FINAL WEEK : Saturday Fixtures and Sunday 3rd X1 Play Off and Ray Digman Finals

Date: 15th September 2018

Good time to thank all the umpires.

Apart from one or two games in the lower divisions rearranged for next week this is the final week of our season and it is appropriate to say a massive thank you to all our umpires, including club umpires in the 2nd X1and 3rd X1 Divisions for giving their time and enabling us all to play the game. We should never underestimate their contribution to our League.

Date Start Time Division Teams Umpire 1 Umpire 2
           
15th September 12noon L&DCC Premier Division Highfield vs Wallasey Steve Beswick Craig Parkinson
15th September 12noon L&DCC Premier Division Leigh vs Lytham Peter Crook Chris Spencer
15th September 12noon L&DCC Premier Division New Brighton vs Bootle Chris Dunn Lol Watts
15th September 12noon L&DCC Premier Division Northern vs Formby Ian Laurence Dave Wood
15th September 12noon L&DCC Premier Division Ormskirk vs Rainhill John Farrell Rob Jansen
15th September 12noon L&DCC Premier Division Rainford vs Colwyn Bay Dave Laybourne Dave Smith
           
15th September 12noon L&DCC Division 1 Ainsdale vs Sefton Park Chris Burns Neil Galbraith
15th September 12noon L&DCC Division 1 Birkenhead Park vs Liverpool Eric Hadfield TBA
15th September 12noon L&DCC Division 1 Burscough vs Wavertree Chris Coxhead Dave Halewood
15th September 12noon L&DCC Division 1 Fleetwood Hesketh vs Southport & Birkdale Phil Luxon Barry Evans (LL)
15th September 12noon L&DCC Division 1 Orrell Red Triangle vs Prestatyn Chris Edge Norman Edwards
15th September 12noon L&DCC Division 2 Wigan vs Newton Le Willows Les Knowles John Sharples
           
15th September 12noon L&DCC Division 2 Alder vs Hightown St Mary's John Pearson Scott Churchman
15th September 12noon L&DCC Division 2 Caldy vs Sutton Ian Craven Dave Scrutton
15th September 12noon L&DCC Division 2 Southport Trinity vs Parkfield Liscard Barry Evans Gareth Townsend
15th September 12noon L&DCC Division 2 Spring View vs Old Xaverians Phil Ascroft Andy Webb
15th September 12noon L&DCC Division 2 St Helens Town vs Northop Hall Arthur Ashley Ron Morris
16/9/2018 tbc 3rd Xl play off final Alder 3rd Xl Formby 3rd Xl CROOK Peter GALBRAITH Neil **Venue Alder**
               
16/9/2018 12:00 Digman Final Rainford Bootle JANSEN Robert LAURENCE Ian  

 

Back to top