Date: 18th Aug 2019
L&DCC is not responsible for Third Party websites

WEEK 16 FIXTURES

Date: 9th August 2019

Good Luck to Ormskirk in the ECB National KO on Sunday.

 

10-August-19 1pm Premier Division Bootle vs Ormskirk Chris Dunn Roger Eagles
10-August-19 1pm Premier Division Formby vs Northern Ian Laurence Craig Parkinson
10-August-19 1pm Premier Division Lytham vs Leigh Alistair Davies Dave Laybourne
10-August-19 1pm Premier Division New Brighton vs Soutport & Birkdale John Farrell Suthan Selvachandran (Jersey)
10-August-19 1pm Premier Division Orrell Red Triangle vs Wallasey Stephen Fildes Dave Wood
10-August-19 1pm Premier Division Rainhill vs Colwyn Bay Don Searle Dave Smith
10-August-19 1pm Division 1 Fleetwood Hesketh vs Highfield Norman Edwards TBC
10-August-19 1pm Division 1 Newton Le Willows vs Prestatyn John Williams TBC
10-August-19 1pm Division 1 Northop Hall vs Birkehead Park Phil Luxon Bernard Teebay
10-August-19 1pm Division 1 Rainford vs Old Xavarians Steve Edwards Neil Galbraith
10-August-19 1pm Division 1 Sefton Park vs Ainsdale Jez Clein Martin James
10-August-19 1pm Division 1 Wavertree vs Wigan Ian Craven TBC
10-August-19 1pm Division 2 Alder vs Norley Hall Dave Scrutton TBC
10-August-19 1pm Division 2 Burscough vs Maghull Chris Coxhead Dave Halewood
10-August-19 1pm Division 2 Hightown St Mary's vs Sutton Arthur Ashley Mark Wilkie
10-August-19 1pm Division 2 Liverpool vs St Helens Town Les Knowles Ron Morris
10-August-19 1pm Division 2 Parkfield vs Caldy Ray Guy TBC
10-August-19 1pm Division 2 Spring View vs Southport Trinity Gareth Fishwick Andy Webb
11/8/2019 13:00 Tittershall semi final Northop Hall 2nd Xl Wavertree 2nd Xl Arthur Ashley Dave Smith Northop Hall  

11 August     14.00     U12 Inter League            Bolton Cricket League U12 v Liverpool Competition U12 at Farnworth Social Circle CC

11 August      13.00     National KO                    Richmondshire CC  v Ormskirk CC 

REMINDER  12.00     Starts from next week (17 August)

Back to top