Date: 15th Dec 2018
L&DCC is not responsible for Third Party websites

SATURDAYS FIXTURES and UMPIRES

Date: 11th August 2018

........ and very best wishes to Ormskirk in the ECB National Club T20 Regional Finals at Nantwich

Date                  Start Time      Division                                           Teams                            Umpire 1                  Umpire 2

11th August            13:00         L&DCC Premier Division                  Bootle vs Lytham            Stephen Fildes           Ian Laurence

11th August            13:00         L&DCC Premier Division                  Colwyn Bay vs Formby   Dave Smith                Eric Hadfield

11th August            13:00         L&DCC Premier Division                  Highfield vs Leigh             Paddy Brown            Neil Galbraith

11th August            13:00         L&DCC Premier Division                  New Brighton vs Rainhill   Craig Parkinson       Rob Jansen

11th August            13:00         L&DCC Premier Division                  Northern vs Wallasey         John Farrell             Lol Watts

11th August            13:00         L&DCC Premier Division                  Rainford vs Ormskirk          Chris Dunn              Naeem Ashraf

                                                                                                                                                                                                                                                                           

11th August            13:00          L&DCC Division 1                   Ainsdale vs F/W Hesketh    Chris Burns                 Dave Wood

11th August            13:00          L&DCC Division 1                   Birkenhead Park vs S&B    Howard Taylor            TBA

11th August            13:00          L&DCC Division 1                   Burscough vs NleW            John Sharples            Steve Edwards

11th August            13:00           L&DCC Division 1                  Liverpool vs Prestatyn         Ian Craven                  Dave Scrutton

11th August            13:00           L&DCC Division 1                   Sefton Park vs Wavertree    Norman Edwards      Les Knowles

11th August            13:00           L&DCC Division 1                   Wigan vs Orrell RT               Dave Laybourne        Howard Thornton

                                                                                                                                                                                                                                                                           

11th August            13:00           L&DCC Division 2                    Alder vs St Helens Town        Ron Morris                  Bernard Teebay

11th August            13:00           L&DCC Division 2                    Caldy vs Maghull                    John Pearson             TBA

11th August            13:00            L&DCC Division 2                    Parkfield-L vs Northop Hall     Arthur Ashley              Chris Coxhead

11th August            13:00            L&DCC Division 2                    Spring View vs Hightown St Mary's     Jez Clein        TBA

11th August            13:00            L&DCC Division 2                    Sutton vs Old Xaverians          Bob Brooks                TBA

 

12/08/2018            13:00               Mike Leddy Final                  Ormskirk 3rd xl vs Wallasey 3rd xl  Sharples John            Laybourne Dave                     

12/08/2018            13:00               Ray Tyler S/F                        Sefton vs Sutton (St Helens)           Edwards Norman       Clein Jeremy        

12/08/2018            13:00               Digman S/F                           Bootle vs Northern                          Laurence Ian               Jansen Rob

         

Back to top